logo
logo

Temper

Temper işlemi yalnızca cam ürünlerine uygulanır.Temper işlemi cam moleküllerinin kimyasal bağlarını düzenli bir formasyona sokarak bu sayede olası bir fiziksel kuvvette çok küçük ebatlara ayrılmasını sağlar

Bilindiği üzere cam hayatımızın her alanındadır.duşkabinlerde bina cephelerinde balkon camlarında ve bir çok yerde… Kırılması durumunda oluşan sivri ve büyük parçalar hayati risk oluşturmaktadır.Bu riski ortadan kaldırmak ve can güvenliğiniz için temper işlemi yapılmaktadır.

Temper İşleminde Camlar yaklaşık olarak 750—800 Celsius derecede ısıtılırlar.Daha sonra büyük fanlarla çok hızlı bir biçimde birkaç saniyede camlara hava üflenerek soğutulur ve moleküller formasyonlarını kaybetmeden enerjileri alınır.Daha sonra soğutma fanlarına geçerek soğutulurlar.

Yiba Glass her işleme ve her üründe muakkak bir farkı olduğu gibi temper işleminde de büyük farklara sahiptir.Öncellikle başka firmalarda bulunmayan konveksiyonel fırına sahiptir.Bu fırın ısıyı eşit ölçüde dağıtarak mükemmel tempere imkan sağlamaktadır.Ayrıca temper hatlarımız devamlı yenilenmekte ve bakımları yapılmakta olduğu için leke kalması gibi sorunlar olmaz.Temper hatlarımız gerekli sertifikalara sahiptir.

Ayrıca Yiba Glass ebat olarak küçük ürünlerinizi temperlemek için küçük temper hattına sahiptir.Gerek kameraların gerekse ışıkların önüne konan ufak camları dahi temperlemekte size hizmet sunmaktadır.

Bir firmada sadece temper olması yeterli değildir. Bu hattın kalitesi ve yapabildikleri birçok şeyi değiştirir.konveksiyonel olmayan bir fırında bir camın kaç parçaya ayrılacağını bu parçaların ne kadar büyük olduklarını belirleyemezsiniz.Ve camın heryeri eşit işleme tabi olmadığı için farklı parçalanmalar olabilmektedir.

Mesele can güvenliği olduğu için bu işi oldukça dikkate almak gerekmektedir. Temper işleminin önemini büyük firmalar anlamış ve kullanmaktadır.

BİZİ ARAYIN